TJEDAN DAROVITOSTI

Autor: Marijana Ivošević, Paula Horvat, 30. 3. 2017.

Zahvaljujući vrijednim učiteljima  i stručnoj službi naše škole, u razdoblju od 20. ožujka do 25. ožujka 2017. godine  organizirane su zanimljive radionice povodom obilježavanja Tjedna darovitosti: IGROM PROTIV NASILJA, OTKRIJ DA MOŽEŠ, ŠKOLSKI CSI. Učenici od petog do osmog razreda sudjelovali su na radionicama glume, a učenici sedmih razreda u radionici školskog CSI-a.

Radionicu glume pod nazivom IGROM PROTIV NASILJA vodili su asistenti glume s Umjetničke akademije.

FOTO ALBUM

Tijekom tri dana u trajanju od dva školska sata imali smo priliku glumu doživjeti na drugačiji način. Glumili smo igrajući igre poput Zip-zap-zop, Pif-paf-puf i Heja-ha-ša. U igrama smo se koristili pokretima svojeg tijela, a osobito ruku. Na prvoj smo radionici bili zbunjeni ovim neobičnim igrama, ali smo već na drugoj uživali u njima. Dobili smo  zadatak da umjesto običnog stolca kojeg vidimo ispred sebe zamislimo neki drugi predmet. Ostalim sudionicima smo trebali objasniti koji smo predmet zamislili koristeći se samo pokretima. Zamišljeni su predmeti  bili razni, poput mobitela, računala, turpije za nokte, kišobrana... Bilo je zanimljivo kako mašta može svašta.

Glavni znanstvenik školskog CSI-a bila je nastavnica kemije Zorica Mohnacki. Zadatak školskog CSI-a je bio otkriti tko je kršio pravila kućnog reda škole i pošarao školsku klupu crnim flomasterom. CSI tim je prikupio potrebni dokazni materijal. Pri otkrivanju počinitelja koristili smo se kromatografijom, fizikalnom metodom za razdvajanje sastojaka iz homogene smjese. Na kraju smo radionice  bili oduševljeni spoznajom što je sve moguće postići pomoću znanosti.

Školska je psihologinja održala radionicu pod nazivom OTKRIJ DA MOŽEŠ i obilježila Dan darovitih učenika- 21.ožujka. U radionici je sudjelovalo 15 učenika 5. i 6. razreda. Učenici su rješavali zadatke koji potiču domišljatost, kreativno izražavanje, originalnost, logično mišljenje i rješavanje problema.

Učenje kroz radionice je lijepo iskustvo jer se uči opuštenije, kroz igru i zabavu. Sudjelovanje na radionicama pomoglo nam je razviti svoja znanja i sposobnosti te se međusobno bolje upoznati i zbližiti.

Paula Horvat, 7.b