VUKOVAR U SRCU OSIJEKA

Autor: Snježana Majsterić, Ivana Kovač, 19. 11. 2017.

„ Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti. A grad, za njeg ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad – to ste vi.“ ( Siniša Glavašević, PRIČA O GRADU)

Povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara (18. studenoga) u našoj je školi 17. studenoga 2017. godine s početkom u 16:50  održan kraći svečani program kako bismo se sjetili, poklonili i pomolili žrtvama Vukovara i Vukovaru.

Tekst programa osmislila je učiteljica hrvatskoga jezika Snježana Majsterić, a čitala ga je učenica osmog razreda Gabriela Sesar. Iz programa izdvajamo:

„ Danas smo ovdje kako bismo s ponosom, dostojanstveno, s puno ljubavi i razumijevanja odali počast onima koji su za ovakve trenutke dali svoje živote.

Mi želimo da se Vukovar nikada ne zaboravi, mi smo postojani i ustrajni u našoj vjeri u bolje sutra i spoznaji da, ono što nam je darovano, moramo cijeniti i čuvati.

Vukovar, i svi oni koji su svoje živote darovali za našu slobodu, najskupocjeniji su dar za svaku Hrvaticu i Hrvata.

A mi ga znamo čuvati i cijeniti i zato smo večeras ovdje, svi, u zajedništvu, u svojoj postojanosti i ustrajnosti da od zaborava sačuvamo našu najveću vrijednost-istinu-koja nam je donijela mir.

Sjetimo se jer ćemo biti sigurni tko smo i kamo idemo.“

Na kraju svečanog programa učenik osmog razreda Jakov Viszmeg pročitao je tekst PRIČA O GRADU Siniše Glavaševića.

Učenici, roditelji, učitelji i ostali djelatnici škole pozvani su da mirno i dostojanstveno upale svijeće te da se pomole za sve žrtve grada Vukovara, ali i cijele Hrvatske.

Sara Relatić, 7.b

ALBUM