SVEČANOST UČLANJENJE PRVAŠA U ŠKOLSKU KNJIŽNICU

Autor: Marijana Ivošević, 19. 2. 2018.

Tradicionalno svake školske godine nova generacija prvaša OŠ“ Mladost“ se učlani u školsku knjižnicu uz nazočnost mnogobrojnih gostiju, prije svega  svojih roditelja! Tako je bilo i ove godine 15. veljače 2018.  u 18 sati. Sve su pomno pripremile učiteljice prvog razreda, Rakitić, Gubina, Mikec, školska knjižničarka te voditeljica T. Kosanović.

Učenici ističu kako su bili vrlo uzbuđeni, nisu željeli zakasniti pa su požurivali roditelje .Neke djevojčice su priredbu  doživjele kao kazališnu predstavu, a dječaci kao sportsku utakmicu.Svi su bili vrlo raspoloženi, plesalo im se , jako im se svidjelo zajedničko pjevanje. Neki će pamtiti svečanost po nazočnosti roditelja, neki po novoj plastificiranoj članskoj iskaznici i  poklonjenom časopisu, a cijeli 1.a po spektakularnoj predstavi Nespisan .Ipak, najviše ih motivira roditeljskidugačak pljesak podrške za sve što su otpjevali, odglumili, odrecitirali, pročitali ili pokazali.

Obećaju da će jako dobro naučiti čitati tijekom idućih mjeseci, a budućim prvašima žele bar istu količinu uživanja i pozitivnog uzbuđenja  kao što su ga oni doživjeli!