Obavijest o predupisu prvaša

Autor: Marijana Ivošević, 1. 2. 2020.

OSNOVNA ŠKOLA „MLADOST“ OSIJEK

OSIJEK, 30.siječnja 2020.g.

Obavijest roditeljima

o predupisu djece u 1.razred 2020./2021. školske godine

Obavještavamo sve roditelje koji prema mjestu prebivališta/boravišta pripadaju upisnom području Osnovne škole „Mladost“ Osijek (Naselje Sjenjak, ulice I.G. Kovačića, Kneza Trpimira kućni brojevi od 3 do 9) da su obavezni izvršiti predprijavu djece kako bi škola mogla izvršiti evidenciju za preglede za upis u prve razrede.

Roditelji se mogu javiti na predupis telefonski pedagoginji , psihologinji  ili tajnici škole (574-914) ili osobno u razdoblju od 3 . do 17. veljače 2020. u terminima:

PONEDJELJAK, SRIJEDA, PETAK

9-11h na telefon 574-914

UTORAK, ČETVRTAK

14-16 h na telefon 574-914

U prvi razred osnovne škole za 2020./2021. školsku godinu upisuju se djeca koja do 1. travnja 2020. godine imaju navršenih šest godina života (od 01. 04.2013. do 31.03.2014.) i djeca kojoj je u školskoj godini 2019./20. odgođen upis u prvi razred osnovne škole.

Zahtjev za prijevremeni upis može podnijeti roditelj za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije još školski obveznik. Zahtjev (Obrazac 6.) se podnosi Upravnom odjelu za obrazovanje Osječko-baranjske županije najkasnije do 31.3.2020.

Stručno povjerenstvo škole, nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, može predložiti Upravnom odjelu za obrazovanje Osječko-baranjske županije odgodu upisa u prvi razred za jednu školsku godinu isključivo iz razloga navedenih u članku 9. Stavku 2. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava („ Narodne novine“ broj 67/14).

Privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole ostvaruje dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće, a čiji su roditelji u skladu s posebnim propisima stekli pravo na status roditelja njegovatelja. Zahtjev za privremeno oslobođenje od upisa u prvi razred osnovne škole podnosi Upravnom odjelu za obrazovanje Osječko-baranjske županije, roditelj djeteta (Obrazac 6.). Uz zahtjev se prilaže i medicinska dokumentacija o zdravstvenom i razvojnom stanju te nalaz i mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja radi upisa u prvi razred osnovne škole u vremenu od 1.veljače do 15.travnja kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora (Prilikom prijave uputno je predočiti Nalaz i mišljenje Jedinstvenog tijela vještačenja ili najnoviji specijalistički nalaz).

Učenik se može upisati u prvi razred osnovne škole kojoj ne pripada upisnom području  ako to ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje što je uz zahtjev roditelja dužan pisano potvrditi ravnatelj škole. Prije podnošenja zahtjeva za upis u drugu školu dijete mora biti pregledano po Stručnom povjerenstvu škole koju je trebalo pohađati prema upisnom području utvrđenom na temelju prebivališta /boravišta.

UTVRĐIVANJE PSIHOFOIZIČKOG STANJA DJETETA

Prije upisa u prvi razred osnovne škole obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta doraslog za upis.

Psihofizičko stanje djeteta utvrđuje Stručno povjerenstvo škole u sastavu nadležni liječnik iz školske medicine, stručni suradnici pedagog i psiholog i učitelj.

Pregledu je obavezno nazočan roditelj ili staratelj djeteta.

Psihofizičko stanje djeteta doraslog za upis u prvi razred utvrđuje Stručno povjerenstvo najkasnije do 15. lipnja 2020.

PREGLEDI djece  u OŠ“Mladost“odvijat će se tijekom ožujka ,travnja i svibnja kod pedagoga i psihologa škole prema dogovorenom rasporedu. Termin pregleda bit će dogovoren tijekom prijave za predupis djeteta u školu.

PRIJAVE ZA LIJEČNIČKI PREGLED U SVRHU UPISA U PRVI RAZRED U OSNOVNU ŠKOLU „MLADOST“ OSIJEK zaprimat će se

u razdoblju od 2.ožujka do 31.ožujka 2020. godine

U SLUŽBI ZA ŠKOLSKU MEDICINU, OSIJEK, DRINSKA 8 KOD dr. Dalije Doljanac

utorkom: od 17 do 19 sati.

Prijavu obavlja roditelj ili skrbnik djeteta osobno uz predočenje zdravstvene iskaznice i OIB-a djeteta.

U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj je dužan do 31. svibnja 2020. o tome obavijestiti Stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području, koje će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme, a najkasnije do početka školske godine.

Obrasci zahtjeva mogu se dobiti u Školi, a nalaze se i na mrežnoj stranici Osječko-baranjske županije:www.obz.hr. ili Upravnom odjelu za obrazovanje Osječko-baranjske županije.