DAN KRUHA – DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Mateja Debeljak, 21. 10. 2015.

BUDIMO DOBRI KAO KRUH

„Jesen je već oprala krovove našega grada i odijenula ga u svoju jesensku odoru. Ptice selice poslala je na jug, a nama donijela hladna i maglovita jutra. To je jedno lice jeseni koje baš ne volimo, ali ono drugo, bogato, plodno, lice jeseni koje nam daruje najljepša bogatstva iz zemlje, mirisna, svježa, sočna i slatka- tome licu jeseni svake se godine veselimo i uživamo u njemu.

Radujemo se mirisima koji se šire školskim holom i uživamo u okusima peciva i kolača koje su pripremile vrijedne ruke naših mama i baka.“

FOTOM ALBUM

U srijedu, 14. listopada 2015. godine, tradicionalno smo obilježili Dan kruha kratkom priredbom u holu naše škole te izložbom pekarskih proizvoda i plodova Zemlje u učionicama.

Voditeljica priredbe bila je učenica 8. razreda Bruna Ljubičić. Učenici naše škole nestrpljivo su čekali početak programa te kušanje pekarskih proizvoda koji su mamili svojim mirisima. Na samom početku programa obratio nam se ravnatelj Josip Jukić te je istaknuo kako je kruh jedina namirnica koja nam nikada ne dosadi, kojoj se uvijek veselimo, kako nam je svakodnevno potrebna. Posebno je zahvalio vrijednim rukama naših mama i baka koju su pripremile tako bogatu gozbu.  Nakon njegova kratkoga govora učenici razredne nastave predstavili su se vrlo simpatičnim recitacijama KRUH; ŠTO RADI PEKAR; SLAVONSKO ŽITO. Priredbu je svojim dolaskom obogatio velečasni Alojz Kovaček. Pročitao nam je ulomak iz Evanđelja po Mateju, zajedno smo izmolili Očenaš te je posvetio sve darove koje smo  prinijeli Bogu ( kiflice, voće, kruh, kroasane, krafne i druge pekarske proizvode). Atmosfera je bila vesela i svi su pažljivo slušali.

Poslije održane priredbe krenuli smo prema učionicama u kojima smo pripremili izložbu pekarskih proizvoda i plodova Zemlje. Veselo smo kušali kiflice, kroasane, krafne... Uživali smo u svakoj mrvici , a posebno u onim proizvodima koje smo sami pripremili. Neki su učenici donijeli pekarske proizvode u vrlo maštovitim oblicima: medo, psić, srce... Učitelji nas svakodnevno podučavaju da budemo dobri kao kruh te potaknuti time, organizirali smo humanitarnu akciju pripreme i darivanja pekarskih proizvoda beskućnicima u Domu svetoga Vinka. Iskreno se nadamo da smo ih razveselili! Ovom bih se prilikom u ime svih učenika i djelatnika naše škole zahvalila svim roditeljima, bakama i djedovima koji su posjetili prostore naše škole te na taj način učinili školu jednim velikim toplim domom.

Budimo dobri kao kruh!

Mateja Debeljak, 7.b