SVEČANO UČLANJENJE PRVAŠA U ŠKOLSKU KNJIŽNICU

Autor: Ljiljana Šakić, 19. 2. 2015.

Još od rujna 2014. prvašići svakodnevno dolaze čitati u školsku knjižnicu, razgledavati  knjižni fond ili se  jednostavno družiti, a sad je došao i taj trenutak – svečano učlanjenje u školsku knjižnicu. Smisao  svečanosti  je promocija čitanja tj.  pružanje podrške  nas odraslih malim učenicima u ne baš lakom procesu čitanja i učenja za cijeli život. Razrednice T. Šimić, G. Janjić i Z. Delić su  s njima uvježbale kratki program; prigodno  pjevanje o abecedi, recitacije, čitanje pravila o čuvanju knjiga do zajedničke igre.

I ovaj pita su učenici uz članske iskaznice dobili  časopis kao  dodatni poticaj za čitanje. Roditelji su  pratili sve s odobravanjem i pljeskom!

Zajednička fotografija na kraju druženja je ovjekovječila susret, a kroz program  nas je suvereno  vodila upravo učenica 1. b razreda  ,Tea Kosanović  uz vrsnu tehniku čitanja.

Čestitke svim prvašićima uz želju da zavole knjigu i čitanje!