cjelogodišnji integrirani projekt

Sve etape cjelogodišnjeg integriranog  projekta „Prirodni  sapuni“ učenika  8.c  u školskoj godini 2013./2014., njegov  začetak , pojedine  faze  proizvodnje, pakiranje  i  marketing,  možete pratiti na portalu  cSapun     www.sapunsporukom.tk.

Osim stjecanja praktičnih znanja o proizvodnji sapuna osvješćivali smo važnost suživota ljudi i prirode. Zato smo koristili reciklirane materijale i prirodne sastojke. Ovaj projekt nas je potaknuo  na  rad za održivi razvoj cijele planete na stvaralački i poduzetnički način!

Objedinili smo nastavu kemije sa zdravstvenim i građanskim odgojem, nastavom izražavanja, medijskom kulturom.

To je iskorak od svakodnevnog učenja jer smo primjenili znanja i proizveli ekološki proizvod  te osmislili njegovu prodaju!

Sapunjavi  pozdrav,

učenici 8.c, razrednica i nastavnica kemije

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRIRODNI SAPUNI

30. siječnja 2014. godine skupina kemičara 8.c razreda, uz stručno vodstvo nastavnice  Zorice Mohnacki, te pratnju ,razrednice Brankice Majdiš i vanjske suradnice Lidije Domorad,  realizirali su prvu samostalnu radionicu proizvodnje prirodnih sapuna.

„Prirodni sapuni“ su cjelogodišnji integrirani projekt kemije i sata razrednika 8.c razrednog odjela.

Cilj projekta je osim stjecanja praktičnih znanja o proizvodnji sapuna, osvješćivanje važnosti prirode u našem životu. Stoga su korišteni prirodni sastojci i reciklirani  materijali. Učenici su poticani na zaštitu prirode, na stvaralački i poduzetnički rad. To je iskorak od svakodnevnog učenja tim više što su osmislili kako oblikovati ekološki proizvod i ponuditi ga ciljanom tržištu.

Ovakvom radu prethodila je temeljita priprema:  prikupljanje recepata , sastojaka,materijala za postupak proizvodnje sapuna, priprema  zaštitne opreme, upoznavanje s radom s opasnim tvarima.

Veliku podršku uvijek smo imali od naše, sada bivše, vjeroučiteljice Lidije Domorad.  Hvala joj što je i ovog puta bila uz nas, poticala nas i bodrila.

Kako je sve to izgledalo možete pogledati u našem fotoalbumu.

Nastavak slijedi. U sljedećem izvješću, nakon dozrijevanja sapuna, prikazat  ćemo Vam  naš krajnji proizvod.

Učenici   8.c, učiteljica kemije Z. Mohnacki, razrednica  B. Majdiš

FOTO- GALERIJA