PROJEKT ETWINNING 2020. EUROPE IS MINE!

Autor: Marijeta Musulin, 15.6.2021.

U eTwinning projektu Europe is mine! aktivnom u razdoblju od 1.9.2019. do 31.8.2020. na TwinSpace stranici projekta registrirano je 28 učenika naše škole iz dva razredna odjeljenja (uzrasti 12 i 14 godina). Projekt su provodile učiteljica Matematike Brankica Majdiš, učiteljica Povijesti Jasna Jakopović i učiteljica Engleskog jezika Marijeta Musulin koja je komunikacijom s partnerima organizatorima koordinirala projekt za našu školu. Uz našu školu kao jedinu iz Hrvatske, sudjelovale su partnerske škole iz Francuske (organizatori), Španjolske, Poljske i Turske.

Naš finalni proizvod u cjelokupnom prikazu projekta (s našim i partnerskim radom) možete pogledati na donjoj poveznici:

PROJEKT eTwinning 2019. Europe is mine!

Autor: Marijeta Musulin, 20.1.2020.

U sklopu međunarodnog eTwinning projekta pod nazivom Europe is mine! predstavljamo kulturu vlastitog zavičaja i upoznajemo kulture drugih europskih zemalja. Osim Hrvatske, zemlje sudionice ovog projekta su Francuska, Španjolska, Poljska i Turska.

Partnere smo pronašli na tradicionalni i na moderan način.

Učenici koristeći tehnologiju stvaraju krajne proizvode u različitim digitalnim alatima.

Teme o kojima pišu su predstavljanje samog sebe, grada, zavičaja kroz prizmu matematičke povijesti, predstavljanje lokalnih tržnica, hrane i recepata, festivala hrane, pića i sportova, obiteljskih priča “iz davnina”, povijesnih priča odabranih lokaliteta zavičaja i na kraju, stvaranje digitalne slikopriče o tradiciji naših partnera.

Povezano sa godišnjim školskim projektom istraživačke nastave i u sklopu jedne od suradničkih tema eTwinning projekta, u petak, 27. rujna 2019. godine, posjetili smo Tržnicu budućnosti u Dvorištu Rektorata u Tvrđi.

U sklopu desete godine održavanja europske manifestacije European Researchers’ Night, čemu se prvi put priključio i grad Osijek sa svojim tematskim događanjima Strossmayer Days, učenici 6. c razreda, zajedno s razrednicom Brankicom Majdiš (učiteljicom Matematike), Jasnom Jakopović (učiteljicom Povijesti) i Marijetom Musulin (učiteljicom Engleskog jezika) uputili su se u istraživački pohod.

Cilj istraživačke nastave bio je suradnjom u grupama pronaći i u pisanom ili digitalnom obliku zabilježiti odgovore na pitanja o Strossmayeru, slasticama i ljekarništvu u njegovo vrijeme te o receptima predstavljenog dijela zavičajne gastronomske povijesti.

Na temelju upoznavanja tradicije, učenici su imali prilike i vidjeti kako bi nam izgledala gastronomska budućnost kombiniranjem različitih tradicionalnih namirnica podneblja.

U viziji ove Tržnice, predstavljeni su i poljoprivredni proizvodi budućnost.

Naši su učenici istražili porijeklo, okus i miris zavičajnih proizvoda usmjerenih budućnosti.

Svoja su otkrića saželi na digitalnoj platformi OneNote s koje su dobivene materijale koristili za predstavljanje svog zavičaja europskim partnerima na TwinSpace stranici eTwinning portala na engleskom jeziku.

Tržnica budućnosti Europske noći istraživača

> Informacije o nastavi  > PROJEKT eTwinning  > PROJEKT eTwinning 2019./2020