NEKA OSTANU LIJEPA SJEĆANJA

Autor: Nikola Popović, 29. 5. 2013.

Poštovani roditelji,

Pri kraju smo još jedne nastavne godine, godine u kojoj vaše dijete završava osnovnoškolsko obrazovanje.

Prisjećamo se brojnih slika iz školovanja naših učenika, vaše djece. Sjećamo se dolazaka djece u školu, vaših čekanja djeteta. Prisjećamo se dječjih zbunjenih reakcija i traženje pomoći učiteljica da im pokažu put u učionicu. Razmišljamo o svakom školskom danu u kojemu smo ulagali napor, htijenje i ljubav kako bi svakom djetetu osigurali najpovoljnije uvjete školovanja.

U mislima nam prolaze slike male djece i njihovo izrastanje u mladiće i djevojke, ispunjenih mladenačkom razigranošću.

Sada kad su gotovo na izlaznim vratima škole u kojoj su stjecali znanja, izgrađivali stavove, usvajali vještine, želimo vam zahvaliti što ste nam pružili priliku raditi s vašom djecom.

Želimo vam uputiti dobre želje i u budućem školovanju vašeg djeteta.

Nastavna godina završava 14. lipnja 2013. godine zajedničkim druženjem učenika, razrednika i učitelja i njihovim svečanim ispraćajem iz škole.

Kako bi vama, vašoj djeci, ali i nama učiteljima ovaj oproštaj bio i simbolički čin završetka jednog divnog druženja, pozivamo vas da razgovarate s vašim djetetom. Doznajte njegove planove za taj dan, pomozite realizirati njegove/njezine želje ali i ukažite na sve posljedice eventualnog nepromišljenog postupanja.

Uvjereni smo da ćete kao odgovoran roditelj učiniti sve za dobrobit djeteta.

Radujemo se ako ovaj poziv shvatite kao naš pokušaj da se i dalje zajednički radujemo uspjesima i novim životnim izazovima vašeg djeteta.

Učitelji, stručni suradnici i ravnatelj

> Informacije o nastavi  > Kutak za roditelje