POSJETILI SMO DUKAT U ZAGREBU

Autor: Zorica Mohnacki, 11. 11. 2014.

Dana 30. listopada 2014. godine učenici 6.b i 7.a  razreda pod vodstvom razrednica Ane Martinčević i Zorice Mohnacki te nastavnice Nikoline Mandić krenuli su u Zagreb u posjet mliječnoj industriji Dukat.

Krenuli smo u rano jutro u 5:30 sati. Putovali smo autobusom. Atmosfera u autobusu bila je jako zanimljiva, igrali smo ISTINA –IZAZOV... Prije samog odlaska u Dukat zaustavili smo se u trgovačkom centru City Center One. Tamo smo si kupovali nešto odjeće, nakita, kozmetike, hrane i pića.

Kada smo stigli u Dukat , najprije smo pogledali prezentaciju o putu mlijeka od farme do stola. Nakon toga smo krenuli u obilazak tvornice podijeljeni u tri skupine. Vidjeli smo kako se mlijeko dovozi i čisti, kako se pakira i kako nastaju jogurti i pudinzi...Posjetili smo njihovo veliko skladište i sobe različitih temperatura gdje se drže mlijeko i mliječni proizvodi. Poslije zanimljivog obilaska tvornice imali smo ručak. Nakon ukusnoga ručka ( šnicla, krumpir,salata) postavljali smo pitanja o tvornici i mliječnim proizvodima. Na kraju su nas domaćini počastili dukatinom i čokoladnim mlijekom!!! Zahvalili smo se ljubaznim  domaćinima na ugodnom boravku i zaželjeli im puno uspjeha u daljnjem radu.

Pri povratku kući ponovo smo stali kod navedenog trgovačkog centra, tamo smo bili oko sat vremena te smo krenuli u Osijek. U autobusu smo se zabavljali, pjevali smijali... U Osijek smo stigli oko 19 sati, a dočekali su nas roditelji, bake, djedovi...

Mateja Debeljak,  Mia Kainz, Lea Hanzer, Lota, Ljubičić, Mateo Lozić, Petra   Ugljarević i  Helena Francišković, 6.b

Tijekom boravka u tvornici mlijeka i mliječnih proizvoda ohrabrila sam se provesti intervju s našim voditeljem.

Mateja: Onečišćuje li vaša tvornica zrak?

Voditelj: Ne, brinemo o tome i pokušavamo što manje zagađivati okoliš!

Mateja: Mogu li se vaša pakiranja reciklirati?

Voditelj: Da, i na taj način brinemo o prirodi i okolišu.

Mateja: Kamo odlaze otpadne vode?

Voditelj:Otpadne se vode zbrinjavaju u skladu s propisima i zakonom.

Mateja: Utječu li onečišćenja (ako ih ima) na temperaturu?

Voditelj: Pa, vjerojatno ne, ali iskreno ne znam, no ako su onečišćenja vrlo mala, mislim da to i ne utječe na temperaturu!

Mateja: Hvala na odgovorima!

Pitala sam ostale učenike kako im se svidjelo u tvornici Dukat!

Mateja: Kako ti se ovdje sviđa?

Učenik: Pa , lijepo je, zanimljivo i poučno!

Mateja: Što ti se najviše svidjelo?

Učenik: Pa... najviše mi se svidjelo kada smo vidjeli kako se pakiraju boce i kada smo dobili čokoladno mlijeko... hahaha!

Mateja: Čini li ti se proizvodnja mlijeka i mliječnih proizvoda zanimljivim?

Učenik: Da, ali ne znam kako ljudi koji rade u ovoj tvornici podnose tako veliku buku strojeva!

Mateja Debeljak, 6.b

PREZENTACIJA_-_DUKAT_-_LISTOPAD_2014_-_Copy.ppsx (2.64 MB)