Techmen - promocija Office 365

Autor: Josip Jukić, 16. 4. 2015.

Naša škola se uključila u kampanju ''Techmen - promocija Office 365“ koju je pokrenuo Microsoft Hrvatska, a kojom želi upoznati učenike i učitelje  s besplatnim Microsoft Office 365 alatima koji mogu olakšati nastavne aktivnosti te učiniti nastavu i učenje lakšim i zanimljivim.

Kampanja se realizira u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta, a za osnovne škole uključuje učenike 5.-8. razreda kroz interaktivne radionice ili predavanja o tehnologiji Office 365. S aktivacijom usluge Office 365 učenici dobivaju pristup najnovijoj verziji Word alata za pisanje, Excel alata za tablične kalkulacije, PowerPoint alata za prezentacije, OneNote za vođenje bilješki i ostalo.

U sklopu ove kampanje, Techmen tim je u srijedu, 15. 4. 2015. godine održao  predavanje o paketu Office 365 za učenike 6. i 8. Razreda, koji su nakon izlaganja imali priliku preko igre osvojiti i prigodne nagrade.

Svaki učenik i učitelj naše škole koji želi koristiti Office 365 treba imati Carnet elektronički identitet kako bi se mogao registrirati na Microsoft stranicama za skidanje navedenih Office programa.

Da bi ovo polugodište bilo još zanimljivije, Techmeni donose i natjecanje među školama: sve osnovne i srednje škole na području Republike Hrvatske se mogu natjecati u izradi Office Mix prezentacija i osvojiti super nagradu – XBOX One za svoju školu!

Cilj je prikupiti što više zanimljivih prezentacija, a one najoriginalnije će na kraju biti i nagrađene! Izbor tema prezentacija je slobodan i u potpunosti prepušten učenicima.

Više o besplatnim programima pogledajte na: https://office365.skole.hr/ .

Više o natjecanju pogledajte na: http://msacademic.hr/techmen/

FOTO GALERIJA