Humanitarne aktivnosti listopada

Autor: Janja Lučić, Krunoslava Lukač, 11. 11. 2022.

Često se u školama pitamo gube li se humane vrijednosti u današnje djece?
Vjerujemo kako ćete se složiti s našim mišljenjem da živimo u izazovnom vremenu koje
ponekad propituje ljudskost, dobrotu, solidarnost, u vremenu koje sve više gubi osjećaj   za drugoga osobito za one koji su u potrebi.  Budući da je ljudskost najljepša čovjekova vrlina koja ima snagu promijeniti sliku svijeta, upisana u ljudsko srce kao čežnja, trudimo se u našoj školi usmjeravati, učiti ali i odgajati naše učenike u cilju podizanja svijesti o važnosti i spremnosti činjenja dobra te služenja društvu u kojemu živimo. Želja nam je odgojiti odgovorne učenike koji poštuju mir, zajedništvo, suosjećanje, altruizam, dobrotu, ljubaznost, tj. humanost. Jesmo li u tome uspjeli, vrijeme će pokazati. Ono što danas znamo jest da se trudimo i gradimo našu školsku zajednicu kao mjesto u kojem je ugodno i lijepo živjeti.
Zato smo u listopadu proveli sljedeće humanitarne aktivnosti:
- od 10. do 14. listopada provedena je humanitarna akcija Crvenog križa pod nazivom
„Jedan razred – jedan paket“ u kojoj su naši učenici donosili jedan prehrambeni
proizvod
- 18. listopada provedena je humanitarna akcija prikupljanja prehrambenih proizvoda
za potrebite obitelji naše škole, župe i Gradske četvrti Novi Grad u čemu nam je
pomogao Caritas župe sv. Ćirila i Metoda Osijek
- 20. i 21. listopada sudjelovali smo u humanitarnoj akciji Crvenog križa „Jabuka na
dar“. Učenici su donosili jednu jabuku i ostavljali u holu škole na mjestu predviđenom za humanitarnu akciju.
Zahvaljujemo svim našim učenicima, njihovim obiteljima, našim kolegicama i kolegama te tehničkom  osoblju škole što podržavaju provedbu humanitarnih aktivnosti za bolje sutra naših sugrađana ! Radosni smo što možemo potvrditi da smo barem na trenutak stvarali to bolje sutra.

Povjerenstvo za humanitarne aktivnosti
                                                                            Janja Lučić