Prvi dan nove školske godine po eksperimentalnom programu

Autor: Marijana Ivošević, 4. 9. 2023.

Prvi dan nove školske 2023./2024. godine naša je škola započela sudjelovanjem u Eksperimentalnom programu „Osnovna škola kao cjelodnevna škola - Uravnotežen, pravedan, učinkovit i održiv sustav odgoja i obrazovanja".  Tom prigodom posjetili su nas ministar znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Radovan Fuchs, gradonačelnik Osijeka Ivan Radić, zamjenici gradonačelnika Dragan Vulin i  Jasenka Crnković, zamjenik župana Josip Miletić, te Jehan Arulpragasam, direktor Svjetske banke za Hrvatsku i Sloveniju. Obilasku škole nazočili su i pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Osijeka Dražen Alerić i njegov zamjenik Danijel Slobođanac, te pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i mlade Osječko - baranjske županije Miranda Glavaš -Kul.

Nakon obilaska škole ministar je poručio da je Cjelodnevna škola koncipirana za dobrobit djece, ali i roditelja i zaključio kako je cilj reforme ujednačiti standarde za sve škole u Hrvatskoj.

Gradonačelnik Osijeka Ivan Radić je svima poželio sretnu i uspješnu novu školsku godinu. Posebno je naglasio da je Grad pripremio projektnu dokumentaciju i uskoro kreće s realizacijom projekta centralne školske kuhinje koja će opskrbljivati obrocima sve osnovne škole i vrtiće.

Josip Jukić, ravnatelj škole, kazao je kako su pripreme za ovu školsku godinu bile teže nego prethodnih godina, no zajedničkim naporima učitelja, stručnih suradnika, tehničkog i administrativnog osoblja to je provedeno uspješno.

Podršku projektu cjelodnevne nastave u OŠ "Mladost" iskazao je i predstavnik roditelja Dalibor Radman, a zadovoljstvo sudjelovanjem u projektu iskazao je i Jehan Arulpragasam, direktor Svjetske banke za Hrvatsku i Sloveniju.

Foto-album