ODRŽANA XIX. ZIMSKA ŠKOLA MATEMATIKE

Autor: Nikola Popović, 10. 1. 2012.

Zimska  škola   matematike,  devetnaesta po redu,  tradicija  je   Osnovne škole „Mladost“.

Od  2009. godine Školu zajednički organiziraju Osnovna škola „Mladost“ Osijek i Odjel za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmajera Osijek, gdje se jednim dijelom i izvodi Škola.

Ove  godine,  3. siječnja   2012. otvaranje Škole i prvi dio rada održan je  u Osnovnoj školi „Mladost“ a  4. siječnja  2012.   na Odjelu za matematiku.

Radu Zimske škole matematike prethodilo je prigodno otvaranje sa scensko glazbenim nastupom učenika Osnovne škole "Mladost".

Otvaranju škole nazočili su Nikola Popović, ravnatelj Osnovne škole „Mladost“ Osijek, predstojnica Podružnice Osijek, Agencije za odgoj i obrazovanje, viša savjetnica Ivana Biljan, koja je prigodnim govorom pozdravila djecu i voditelje te otvorila ovogodišnju Školu, viši savjetnik za matematiku Luka Čeliković, tajnik udruge matematičara Kristian Sabo, voditeljice Županijskog stručnog vijeća učitelja matematike Ljiljana Popović i Vesna Podhorski.

Kako nije mogao biti osobno nazočan otvaranju Škole, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje Vinko Filipović pisanim je putem uputio poruku u kojoj izražava svoju želju za uspješan rad Školi kao i učenicima zadovoljstvo u radu.

U ovogodišnjoj školi  sudjelovalo je četrdeset učenika sedmog i osmog razreda  osnovne škole s područja grada Osijeka .

Prvi put su se ove godine u Školu uključila i dva učenika šestog razreda, koje je zainteresirala radionica  enigmatska olimpijada i  mozaik logičkih zadataka.

U okviru XIX. Zimske škole matematike  održana su  sljedeća  predavanja i radionice:

• Enigmatska olimpijada – voditeljice: Ivana Hratman i Tanja Paris
  • Prebrojavanje – voditeljica: Snježana Fuis
  • Dopuni crtež ili izraz i riješi: voditeljica Marija Aranđelović
  • Diofantske jednadžbe – voditeljica: Marija Šolić
  • Matematika u kvadratnoj mreži – voditeljica: Jasmina Alilović
  • Mozaik logičkih zadataka – voditeljica: Mirjana Bagarić

Voditeljica Škole kao i voditeljice radionica, nakon održane Škole, izražavaju svoje zadovoljstvo činjenicom da je cilj Škole ostvaren na zadovoljstvo svih sudionika, ali i ponašanjem učenika koji su pokazali izrazitu zainteresiranost za nečim novim i drugačijim.

Ističemo neka zapažanja učenika:

• Razlog za dolazak je moja želja da nadopunim svoje dosadašnje znanje iz matematike
  • Da naučim nešto novo na zanimljiv način
  • Bila sam i prošle godine te sam odlučila i sada doći
  • Radionice su zanimljive a izbor tema je ok
  • Najviše  mi se dopao rad u skupinama
  • Zanimljiva predavanja i IQ-igre su mi super
  • Predložio bih neke teme iz povijesti matematike i fizike
  • Predložio bih rad na računalima za slijedeću godinu
  • O poznatim matematičarima bih voljela čuti

FOTO-GALERIJA

Voditeljica škole: