U obilježavanju Europskog proljeća / Spring Day OŠ "Mladost" Osijek sudjeluje već treću godinu.

Autor: Viktorija Hržica, 5. 6. 2007.

Ove godine sudjelujemo u 2 natjecanja za osnovne i srednje škole. Učenici 3-ih i 4-ih razreda uz mentorstvo učiteljice Vlaste Živković te učenici 5-ih razreda uz mentorstvo učiteljice Biserke Dusparić sudjeluju u natjecanju ‘Moja marka za obljetnicu’ i u aktivnosti ‘Moj dar za EU’. Učenici 7-ih razreda uz mentorstvo učiteljice Biserke Dusparić sudjeluju u natjecanju ‘Moj plakat  o demokraciji’.  Svi radovi se objavljuju na web stranici European Schoolneta Spring Day 2007.

Spring Day for Europe 2007

Autor: Biserka Dusparić, učitelj savjetnik

Radimo projekte i promičemo vrijednosti demokraciju, slobodu, jedinstvo, mir, solidarnost, ljudska prava, prava djece, zaštitu okoliša, sudjelovanje u javnom životu. Učimo, raspravljamo, iznosimo svoje mišljenje i stavove, poštujemo tuđe, kreiramo. Koristimo nove informacijske i komunikacijske tehnologije. Učimo i upoznajemo druge škole u Europi, drugi uče i upoznaju nas.

Unosimo Proljeće i Europu u našu školu,

Unosimo Proljeće i našu školu u Europu

Izradili smo i izložili plakat u holu naše škole.

Akcija sakupljanja staroga papira

Dana  3. svibnja održana je Akcija sakupljanja staroga papira u dvorištu škole. Brinemo o okolišu i mislimo na budućnost života na Planeti Zemlja.

EU BUS

6. svibnja 2007. posjetili smo  EU bus koji je, na svojoj turneji po Hrvatskoj,  stigao u Osijek i smjestio se na Trgu Ante Starčevića. U dogovoru s nastavnicama B. Dusparić i V. Živković otišli smo na Trg, razgledali EU bus, dobili promotivne materijale, sudjelovali u EU kvizu. Učenica Lucija K. osvojila je nagradu MP3.  Radili smo i intervju sa g. Davidom Hudsonom, zamjenikom voditelja Delegacije Europske komisije u Hrvatskoj. Na engleskome jeziku razgovarali smo o budućnosti djece, pravima djece i obrazovanju u Europskoj uniji. (više)

Dan Europe, 9. svibnja

Na satu razrednika učenici i razrednici naše škole obilježili su Dan Europe od 7. - 9. svibnja 2007. Grupa povjesničara i učiteljica A. Sudar izradili su prigodne plakate te ih izložili u holu škole. U fotografiranju smo im se pridružili i mi, Spring Day sudionici.

Spring Day 2007 / Europsko proljeće 2007. – objavljeno u Hrvatskoj na: