PRODUŽENI BORAVAK S DRUŠTVOM PJESNIKA „ANTUN IVANOŠIĆ“

Autor: Slavica ŠIBALIĆ, 18. 3. 2014.

Sedmogodišnjaci govore poeziju

Nastup prvašića pred osječkim pjesnicima bit će kruna poetskih radionica „Govorimo poeziju“ koje je osmislila i provela mentorica Slavica Benčik u produženom boravku OŠ „Mladost“ Osijek. Ova proslava poezije na prvi dan proljeća i Svjetski dan pjesništva te Svjetski dan darovitih učenika održat će se u petak, 21. ožujka, u 14 sati  u prostorima dječjeg odjela Gradske i sveučilišne knjižnice.

Kroz protekla tri mjeseca su se kroz dramsku igru i vježbu poigravali s tekstovima Arsena Dedića, Mladena Kušeca i Ante Gardaša  tragajući za vlastitom interpretacijom poetskog teksta. Ciljevi su našega rada i ovoga susreta,  gdje će djeca nastupati i susresti se s pjesnicima koji pišu za njih, razvijati ljubav prema poeziji te osloboditi njihovu maštu i kreativnost. To je također i doprinos ranom otkrivanju te poticanju darovitosti djeteta. S ciljem promoviranja čitanja, pisanja, objavljivanja i poučavanja poezije diljem svijeta Svjetski dan pjesništva (engl. World Poetry Day) UNESCO je proglasio 21. ožujka 1999. godine (www.nsk.hr).

slika broj 1                                         slika broj 2                               slika broj 8

slika broj 3                                                          slika broj 4

slika 5                                                                     slika 6

slika 7                                                                      slika 9

Opisi fotografija:

1. Aurora uspavljuje Campija: - Spavaj, spavaj mali cvijete!“
  2. Juraja u pjesmi gnjave četr' tetke, a Tena i Matea ih glume.
  3. Stihovima grmi Ernest i poručuje: - Vratite nam dobre, stare bajke!
  4. Zamišljanje puta u svemir uz David Bowieu-vu pjesmu Space Oddity. Pjesma je o ljudskoj odvažnosti,  putovanju čovjeka u nepoznati svemir, žrtvovanju za druge i ljudskoj sudbini.
  5. Govorna vježba: svi istovremeno izgovaraju svoj stih iz svoje pjesme.
  6. Vježba zamišljanja i pantomima dodira: love se sunčeve zrake iz pjesme „Kako se pravi dječja pjesma“
  7. Vježba za oslobađanje tijela u prostoru.
  8. Elena sluša Mateja koji poziva slučajne prolaznike u svoj „San“ (pjesma M. Kušeca).
  9. Produženi boravak koristi priliku da zahvali volonterki Katarini Kotris na nesebično poklonjenom vremenu i ljubavi.