Dječji tjedan

Autor: Ivana Bilandžić, 11. 10. 2021.

Prvi tjedan u listopadu službeno nosi naziv Dječji tjedan, iako nastojimo da svi tjedni u našoj školi budu dječji, puni veselja i igre. Ovaj tjedan je obilježen kroz razne aktivnosti u kojima se svatko mogao pronaći, sudjelovati u njima i zabavljati se.

Ove godine učitelji za svoj dan nisu dobivali poruke, već je Vijeće učenika na svojoj prvoj sjednici izrađivalo leptiriće koje su im nakon toga darovali. Emocije učitelja bile su vidljive pri primitku poklončića: smijeh, poneka suzica, a najviše zahvalnost.

Dječji tjedan u produženom boravku učenici su započeli malenim podsjetnikom na dječja prava. Kroz UNICEF-ovu bojanku u stihu: „Koja je boja prava?“, prisjetili su se dječjih prava te se jednoglasno složili koje im je pravo najdraže. Pogađate? Pravo na igru, naravno! Vraćajući se opet na ono što Dječji tjedan zapravo jest, a to je usmjeravanje pozornosti na dječja prava i potrebe, za kraj su izradili plakat koji ističe moto Dječjeg tjedna: „Ljubav djeci prije svega“.

Učenici razredne nastave su također sudjelovali i u izviđačkim igrama koje su ostavile izvrstan dojam na sve. Nosili su se predmeti na žlicama, skakalo se u vrećama te su se i bacale potkove. Udruga izviđača „Slavonski hrast“ je pohvalila učenike za izuzetnu zainteresiranost te veliku želju za postizanjem što boljeg rezultata.

Veliki uspjeh bio je i „Lego dan“. Učenici razredne nastave taj su dan slagali Lego kockice. Bilo je tu svega, od dvoraca i zgrada, do malih robota i riba. Plesalo se i pjevalo, učenici su crtali, razgovarali o djeci i dječjim pravima te najviše uživali u stvaranju novih kreativnih oblika od kockica.

Uz zabavu i igru, kroz tjedan se odvijala i donacijska akcija prikupljanja hrane za napuštene osječke mačke, „Jedna vrećica, maloj maci srećica!“. Akcija je pobudila veliki interes te se prikupila velika količina hrane koja je proslijeđena potrebitim udrugama za pomoć napuštenim mačkama.

Sve aktivnosti mogu se pogledati i putem priloženih fotografija. S iščekivanjem i nadom da će biti još bolji, očekujemo novi Dječji tjedan!

FOTO-ALBUM

Razvijanje zajedništva i pozitvnog ozračja u školi.

Kreativnim radionicama zahvaliti za sve  ono što ih veseli, raduje, uzbuđuje u školi, motivira i stvara nove interese .

Njegovati zahvalnost za sve što imamo, poticati spremnost na pomoć prijatelju

Radionica: PSSSSST, PIŠEMO PORUKE

Dana 5. listopada 2015. godine u našoj školi održane su dvije radionice po naslovom PSSSSST, PIŠEMO PORUKE! Radionicu je osmislila i vodila učiteljica Janja Lučić.
1. radionica bila je za učenike razredne nastave, a 2. radionica za učenike predmetne nastave. Cilj radionica bio je potaknuti učenike na slobodno i kreativno iznošenje vlastitog mišljenja. Učenici su učiteljima pisali poruke o ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s učenicima i za učenike naše škole. Napisane poruke pomoći  će učenicima i učiteljima za razvoj i odgoj učenika naše škole. toga dana i učitelji su u slobodno vrijeme pisali učenicima poruke koje su se objedinile i izložile u zajedničkoj izložbi u holu škole.

Voditeljica radionice: Janja Lučić

FOTO GALERIJA