VELJAČA

MASKENBAL 2019.

Autor: Marijana Ivošević, Ivana Kovač, 6. 3. 2019.

Dana 5. ožujka 2019. godine organiziran je maskenbal u našoj školi. Očekivali smo ga s velikim nestrpljenjem jer je to najzabavniji i najopušteniji dan u školskoj godini. Mogli smo se blesirati , raditi što god nam srce poželi i biti barem na jedan dan netko drugi!

Nakon povorke maskiranih učenika razredne nastave i njihovih učiteljica te naših dragih vrtićaraca, okupili smo se u školskom dvorištu oko 10:45 kako bismo spalili Princa karnevala i na taj način otjerali sve grijehe i zlo koje se dogodilo u prošloj godini. Prije spaljivanja Princa karnevala naš dragi ravnatelj Josip Jukić ( maskiran u rockera) u rockerskom je stilu pozdravio sve učenike i djelatnike škole te je ključeve škole predao predstavniku Vijeća učenika Ivanu Đapiću. Ravnatelj nam je svima zaželio puno veselja i ugodan provod. Učenici 1.b razreda pod vodstvom učiteljice Tatjane Šimić predstavili su se dvjema recitacijama te su svojim simpatičnim nastupom izmamili tople osmijehe na licima učenika, baka, djedova i roditelja, a i ostalih stanovnika Sjenjaka. Nakon toga je uslijedilo spaljivanje Princa karnevala te se čuo duboki uzdah svih nazočnih jer je sve zlo bilo uništeno. Oko 11:15 počeo je program predstavljanja zanimljivih maski predmetne nastave zajedno sa svojim razrednicima i drugim učiteljima.

FOTO-GALERIJA

Zabavni su program vodile  simpatične učiteljice Ivana ( Indijanka ) i Jasna ( Frida Kahlo ). Povjerenstvo za izbor tri najbolje razredne maske imalo je vrlo težak zadatak jer su se razredni odjeli izvrsno pripremili ne samo u maskama, nego i u plesnim koreografijama. Razredni odjel 5.a bio je CRNO-BIJELI SVIJET; 5.b je svojim maskama i plesom dočarao različite europske države: Francusku, Njemačku, Italiju... ; 5.c je bio showman; učenici 6.a predstavili su se maskama životinja koje su pobjegle iz zoološkoga vrta; 6.b se maskirao u nogometni klub sastavljen od četiri zaštitara, dva trenera, dva fizioterapeuta, suca,navijačica, a imali su i prodavača grickalica te maskotu kluba; učenici 6.c razreda maskirali su se u INDIJANCE I KAUBOJE te su nam se predstavili jednom malom bitkom i kaubojskim plesom; učenici 7.a bili su poznati domaći i strani pjevači na crvenom tepihu; učenici 7.b zabavili su nas plesnom koreografijom iz osamdesetih; učenici 8.a svojim su kostimima i glumom vjerno prikazali rad liječnika i medicinskih sestara u našim bolničkim centrima; učenici 8.b bili su maskirani u bebe s dudicama, bočicama i pelenama, a brigu je o njima vodila razrednica Jasna ( mama nestašnih beba ). Učenici 8.c razreda bili su maskirani u vrijedne radnike Unikoma koji se brinu za čistoću našeg voljenog grada. Nakon održanog predstavljanja, članovi prosudbenoga povjerenstva povukli su se u svoje odaje i vijećali o izboru najboljih razrednih maski. Nije im bilo lako. Nakon nekih petnaest minuta članovi prosudbenoga povjerenstva proglasili su tri najbolje razredne maske. Atmosfera je u sportskoj dvorani bila vrlo vesela i napeta. S nestrpljenjem smo čekali proglašenje. Za najbolju razrednu masku proglasili su 8.a ( NAŠA MALA KLINIKA) te su tako oni osvojili 1. nagradu- tri dana oslobođeni usmenog ispitivanja; 2. nagradu osvojili su učenici 5.b razreda ( EUROPSKE DRŽAVE )- dva dana oslobođeni usmenog ispitivanja, a 3. su nagradu osvojili učenici 7.a razreda ( CRVENI TEPIH )- jedan dan oslobođeni usmenog ispitivanja. Učenici 8.a bili su presretni, a na zasluženoj pobijedi čestitali su im članovi prosudbenoga povjerenstva i ostali učenici.   Čestitamo svim razrednim odjelima na izvrsnom predstavljanju kako maskama tako i plesnim koreografijama, a posebno razrednom odjelu 8.a! Maskenbal je bio vrlo zanimljiv, veseo i maštovit , a takav se maskenbal može vidjeti, doživjeti samo u OŠ „Mladost“!

Marija Cestar i Tena Vanek, 6.b

> Informacije o nastavi  > Vijeće učenika  > veljaca